Login / Register

Na Sugjeroni

Na sugjeroni për ndonjë problem apo ide.

Feedback
Shpërndaje një foto, video, barsoletë apo kuriozitet _

Shkaku i këpucëve

Dardani / 01.08.2014 16:58

Një burrë i martuar ka një lidhje jashtëmartesore. Një ditë pasi kryejnë marrëdhënie, e zë gjumi dhe mbetet deri në mbrëmje në shtëpi të dashnores. Kur i del gjumi, burri vishet shpejt i merr këpucët i përlyen me baltë dhe niset për në shtëpi.

Gruaja e pret para dere:

- Ku ishe gjithë ditën?

- Nuk dua të të gënjej, kam dashnore.

Gruaja e shikon kah këpucët:

- Ec mor gënjeshtar, përsëri ke luajtur futboll me këpucët e reja.

00

Mbështetja më e mirë

Dardani / 01.08.2014 16:58

Paraqitet një punëtor në zyrë dhe i thotë punëdhënësit të tij:

- Shef, a mund të marr sot ditë të lirë, sepse duhet t’i ndihmoj gruas në pastrimin gjeneral të shtëpisë, sepse më vonë më vjen vjehrra, të cilën pastaj duhet ta dërgoj në aeroport…

- Nuk ka shanse të marrësh ditë të lirë!

- Faleminderit shef! E kam ditur gjithmonë se mund të mbështetem te ju.

00

Njeriu me shpirt të mirë

Telegrafi / 01.08.2014 16:57

Në ditarin e një gruaje që kishte udhëtuar me anije shkruante.

-E Martë, është dita e tretë e udhëtimit në anije. Sot mu afrua kapiteni i anijes dhe po më vardiset.

-E Mërkurë, kapiteni i anijes më ftoi për drek në kabinën e tij.

-E Enjte, kapiteni i anijes kërkoi që ta kalojë natën me mua.

-E Premte, kapiteni i anijes m’u kërcënua se nëse nuk pranoj të fle me të do ta fundosi anijen me gjithë 387 pasagjerët.

-E Shtunë, i shpëtova 387 pasagjerët nga anija jonë!

00

Të keni mirëkuptim

Dardani / 01.08.2014 16:57

Një djalë hyn në barnatore duke u ngutur:

- Ju lutem, më duhet ta kaloj radhën, e dashura ime është shtrirë, më duhet të shpejtoj, po më pret.

Të gjithë ia lirojnë vendin.

- Urdhëro djalosh! – thotë shitësja.

- Një kuti prezervativë, ju lutem.

00

Shëtitja

Telegrafi / 01.08.2014 16:56

Shkon në zyrën e shefit dhe i thotë: “Shef, e gjeta në rrugë. Ç’të bëj me këtë kafshë?”

Shefi i nevrikosur, i përgjigjet: “Po pse dreqin e solle këtu?! Çoje në kopshtin zoologjik!”.

Të nesërmen, polici paraqitet sërish në zyrën e shefit, po me majmunin prej dore: “Po sot shef, ku mendoni ta çoj?”

00

E kam pasur gabim

Telegrafi / 01.08.2014 16:56

Pas ndeshjes, trajneri iu drejtohet lojtarëve gjithë solemnitet:

- Duhet të më falni. Herën e kaluar që ju thashë se “ju, nuk mund të luanit më keq!”, por sot e shoh që paskam bërë gabim të madh!

00

Xhiro e zakonshme

Fun House / 01.08.2014 12:34
Xhiro e zakonshme
00

Kulqedra ne ndertese

Fun House / 01.08.2014 12:34
Kulqedra ne ndertese
00

Gazetari

Dardani / 01.08.2014 12:33
Gazetari
00

Njejt edhe pa grim

Fun House / 01.08.2014 12:33
Njejt edhe pa grim
00

Gjiganti metalik

Dardani / 01.08.2014 12:32
Gjiganti metalik
00

E tregon sinqeritetin

Dardani / 01.08.2014 12:32
E tregon sinqeritetin
00

Liberalizimi i Vizave ne Kosove

Dardan Grapci / 31.07.2014 18:20
Liberalizimi i Vizave ne Kosove
00

Nuk ka nevojë

Telegrafi / 31.07.2014 16:45

Gruaja: Zemër, çfarë dëshiron të të blej për ditëlindje?

Burri: E dashur, nuk ka nevojë, mos më blej asgjë, se edhe ashtu këtë muaj jam ngushtë me paratë.

00

Ngjyra e kuqe

Telegrafi / 31.07.2014 16:45

Gruaja: Ku është dhurata ime?

Burri: Zemër, e sheh at ‘Golf V’ të kuq?

Gruaja: Pooo, edheeee.

Burri: Ta kam ble, një karmin pikërisht me atë ngjyrë.

00

Si çelësat

Fun House / 31.07.2014 16:44

Diskuton nje vajze me nje djale:

Ajo:

-Shiko sa e padrejte eshte shoqeria e sotme!

Nese nje mashkull shkon me disa femra, eshte i zoti, feminist, i shkathet, i pazevendesueshem, etj.

Ndersa kur ben njelloj edhe nje femer, menjehere i thone rrugace, e pamoralshme, e keqe, e pavlefshme. etj. Si te duket ty kjo?

Ai:

-Degjo si eshte puna. Ja mendoje disi keshtu: Nese nje çeles hap disa brava dyersh e ruajme me kujdes sepse eshte çeles kopil, i pazevendesueshem. Ndersa, kur nje brave dere hapet me shume çelesa te ndryshem, atehere eshte, e keqe, e pavlefshme.

00

Përjashta

Fun House / 31.07.2014 16:44

BURRI: Grua,a bejme sikur jemi ne Big Brother ?

GRUAJA: Uuaa, sa ide e bukur, po luajme !

BURRI: OK, ke 2 minuta kohe te paketosh gjerat e tua dhe te dalesh nga shtepia!

00

Me fakte

Telegrafi / 31.07.2014 16:44

Të dhënat tregojnë se 45% e shqiptarëve jetojnë në stres të vazhdueshëm, 35% jetojnë me shkallë të lartë depresioni, kurse pjesa tjetër jetojnë në Gjermani, Zvicër, Danimarkë, Francë e vende të tjera.

00

Kjo është politikë

Fun House / 31.07.2014 16:43

Një deputet i një partie, duke dalë nga parlamenti u ndesh me kundërshtarin që e kishte fyer në diskutimin e tij. Deputeti i fyer, meqë nuk mbante inat, e përshëndeti tjetrin njerëzisht.

Por, ky i fundit e shikoi me përbuzje dhe i tha:

- Unë nuk i përshëndes faqezinjtë!

- Kurse unë po – i tha tjetri dhe u largua.

00

Nese deshironi te jetoni si familja Flinstone

Dardani / 31.07.2014 13:42
Nese deshironi te jetoni si familja Flinstone
00